بوستان بعثت به عنوان یک مجموعه فاخر بازطراحی و احداث خواهد شد

شهردار دزفول گفت: بوستان بعثت توسط تیم معماری قرارگاه خاتم انبیاء(ص) به عنوان یک پارک فاخر و زیبای منطقه ای در حال بازطراحی است.

محمد عتاب اهوازی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: بوستان بعثت و محوطه های اطراف آن نزدیک به هشت هکتار مساحت و دارای پوشش گیاهی مناسب و فضای خاطره انگیز برای شهروندان است.

وی گفت: این بوستان سالیان زیادی به حال خود رها شده و متاسفانه چندی پیش نیز تعداد ۱۶۳ اصله از درختان این بوستان به صورت غیر مجاز بریده و آسیب جدی به پوشش گیاهی آن وارد شده است.

شهردار دزفول میزان خسارت وارد شده به این بوستان که توسط کارشناسان ذی صلاح برآورد شده را حدود ۵.۵ میلیارد تومان برشمرد و افزود: پیگرد متخلفین در محاکم قضایی در حال انجام است.

عتاب اهوازی بیان کرد: در حال حاضر بوستان بعثت توسط تیم معماری قرارگاه خاتم انبیاء(ص) به عنوان یک پارک فاخر و زیبای منطقه ای در حال بازطراحی و تهیه اسناد فاز ۲ است.

وی ادامه داد: مطابق توافق انجام شده پس از طراحی، فاز اجرایی این بوستان به قرارگاه جهادی پهنه ی شمال استان، زیر مجموعه معاونت سازندگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) واگذار خواهد شد.

مدیر سامانه شهری دزفول برآورد ریالی بازسازی و تجهیز مبلمان و المان های این بوستان را نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان پیش اعلام کرد و توضیح داد: در صورتیکه پس از تکمیل بوستان، تصمیم گرفته شود شهربازی آن نیز دوباره راه اندازی شود از طریق فرآیندهای قانونی نسبت به برون سپاری فضاهای آماده نصب تجهیزهای شهربازی با الزام به کارگیری تجهیزهای بروز و مدرن اقدام خواهد شد.

شهردار دزفول گفت: در حال حاضر نظر کارشناسان سیما و منظر بر اولویت ایجاد پارک طبیعت است.

عتاب اهوازی اظهار کرد: امید است با ورود گروه های جهادی به پروژه های اجرایی و عمرانی، ضمن کاهش هزینه ریالی و زمان اجرای پروژه ها، کیفیت مطلوب تر و هزینه های نگهداشت کمتری را در زمان بهره برداری شاهد باشیم به طوریکه فاز اجرایی پروژه احیاء و باز زنده سازی بوستان بعثت که قریب به دو سال زمان نیاز دارد، قرار است در کمتر از یکسال توسط قرارگاه جهادی تکمیل و تحویل شهرداری شود.

شهردار دزفول در پایان بیان کرد: مطابق وعده مسوول قرارگاه مذکور، اولویت در اجرای پروژه ها، به کارگیری و اشتغال نیروهای بومی و همچنین هزینه کرد سود حاصل از این پروژه ها در کارهای جهادی و سازندگی محلات کم برخوردار دزفول است.

لازم به ذکر است، در این بازدید، نمازی عضو شورای شهر، معاونین و جمعی از مدیران و مشاوران شهردار نیز حضور داشتند.